Bayrak Çeşitleri Flama Çeşitleri Bayrak Ürünleri

1- Türk Bayrağı
2- Atatürk Posteri : Atatürk’ün resim ve fotoğraflarının kumaş üzerine basılmış hali.
3- Gönder Bayrağı : Kurum, kuruluş, şirket veya herhangi bir yapılanmanın yere sabitlenmiş veya portatif direklere astığı bayrak çeşidi. Gönder bayrakları; firma bayrağı, şirket bayrağı, logolu bayrak olarak da adlandırılır.
4- Ülke Bayrağı : Yabancı ülkelerin resmi bayrakları.
5- Masa Bayrağı : Masa üstünde kullanılan küçük bayraklar.
6- Makam Bayrağı : Makam odalarında veya ofislerde kullanılan yaklaşık 2,30 metre yüksekliğinde direklere takılı bayrak çeşidi. Salon direği veya salon bayrağı olarak da adlandırılır.
7- Üçgen Bayrak : İpe sıralı dikilen ve süslemelerde kullanılan küçük ebatlarda yan yana olan bayrak çeşidi.
8- Takdim Bayrağı : İç mekanlarda duvara asılan veya araçlarda kullanılan genellikle üçgen şekilde bulunan etrafı püsküllü bayrak çeşidi. Anı bayrağı, hatıra bayrağı bazen de üçgen bayrak diye de anılır.
9- Kırlangıç Bayrak : Daha çok iç mekanlarda ip ve sopasıyla beraber duvarda asılarak kullanılan alt kısmı üçgen içe doğru kesimli olan kırlangıç kuşunun kuyruğuna benzediği için bu ad verilen bayrak çeşidi.
10- Takım Bayrağı : Spor kulüpleri va taraftarlar tarafından kullanılan, spor kulübü bayrağı.
11- Parti Bayrağı : Partilerin logolarının yer aldığı afiş, pankart, sopalı, posterli bayrak çeşitlerinin tamamı.
12- Grev Önlüğü : Gözcü önlüğü olarak da adlandırılan grev önlükleri genellikle sendikaların kullandığı veya miting alanlarında kullanılan ve giyilen bir çeşittir.
13- Olta Bayrak : Plaj bayrağı, yelken bayrak, reklam bayrağı, sörf bayrağı, beach flag gibi isimleri olan olta bayrak dış mekan ve iç mekan kullanıma uygun portatif bir bayrak çeşididir.
14- Damla Bayrak : Olta bayrak gibi kullanımı olan fakat olta bayrağın kesiminden daha değişik olarak damla şeklinde kesilmiş bayrak çeşididir. Flying banner diye de adlandırılır.
15- Otofors Bayrağı : Makam araçlarında kullanılan tampona takılan direğe bağlanan fors bayrağı. Araç makam bayrağı olarak da adlandırılabilir. Plastik olup araç pencerelerine takılan otofors direği modelleri de vardır.
16- Sopalı Bayrak : Her bez bayrak çeşidi sopaya takılabilir.
17- Tören Bayrağı : Daha çok okulların ve askeriyenin kullandığı tören bayrakları portatif bir tören bayrağı direğine takılan bayrak veya flama çeşididir.
18- Deniz Kod Flamaları : Denizcilerin kullandığı ve her flamanın bir koda (emir veya durum izahatına) sahip olduğu bayrak çeşididir.
19- 17’li Eski Türk Devletleri Bayrakları : Bağımsız olarak varlığını sürdürmüş şimdiye kadar kurulmuş tüm Türk devletlerinin bayraklarının bir kaidede birleştirilmiş halidir.
20- Hemail : Tören bayrak direğini tutmak için kullanılan ve bele bağlanan kemerdir. Hamail, hamayıl, hamayır diye de aranabilir.
21- Roll Up Banner : Genellikle fuar ve iç mekanlarda kullanılan kutunun içine otomatik olarak sarılan bir reklam aracıdır.
22- X Banner : Yine kullanım alanı fuar ve iç mekanlar olan açık bir şekilde duruş sergileyen, tutacağı X şeklinde olduğu için bu ismi almış reklam aracıdır.
23- Tattırma Standı : Promosyon standı diye de adlandırılan tattırma standı portatif bir stand çeşidir.